EURO5 Dizel Motorlar Türkiye Forklift Piyasasını Karıştırır.
EURO5 Dizel Motorlar Türkiye Forklift Piyasasını Karıştırır.

EURO5 Dizel Motorlar Türkiye Forklift Piyasasını Karıştırır.

Şubat 26, 2023
0 Yorumlar

Euro3 Dizel motorlar forklift sektöründe tarih oluyorlar. 31 Mart 2023 itibarı ile ülkemize Euro3 statüsünde motor yada motorla üretilmiş forkliftler giremeyecektir. Bazı etkileri görülmeye başladı, fiyatlarda %10 ila 15 civarında bir artış söz konusu ancak yaptığımız hesaplar Euro5 motorlu forkliftlerin 2000 usd ile 8000 usd arasında piyasaya zam getireceği çok açık ancak Euro3 motorlu forkliftlerin neden fiyatları artıyor işte asıl soru bu ve cevabı aslında yine yurt dışında.

Üreticiler Euro3 motor ile üretimi bıraktı ancak bir kaç ay sonra Euro5 motorlu forkliftler talebi karşılamayacak. Aldığımız bilgiler Çin motorun dışında G.Kore ve Japon motor üreticileri Dünyada ki bu talebe hazır değil onlarda sektörü görmek istiyorlar ve 2023 yılının ilk yarısı biterken stoklarda istenilen düzeyde olamayacak ve elde kalan bekleyen Euro3 motorlu forklift stokları zamlı fiyatlardan alıcıları bulacaklar. Lityum akülü ve Traksiyoner akülü forkliftler dizellerin açığını kapatacağını düşünüyorum. 2023 ve 2024 yılları forklift ve istif makinesi sektörünü kökünden değişikliğe götürebilir. Ünlü markaların Çin üretimi versiyonları bir kaç ay içinde yeni aktörleri sektörde öne çıkaracak gibi. Şu an kalite fiyat oranları çok değişken alırken seçerken lütfen ihtiyaçlarınızı doğru belirleyin.

Forklift sektörü pandemi ile büyüme trendi yakaladı ve halen bu hızı ile devam ediyor iyi analiz yapan ithalatçı ve Satıcı firmalar bundan iyi sonuçlar alacaktır. Son söz en iyi forklift ihtiyacı karşılayan doğru seçilmiş forklifttir.

Ayhan Güzelsesli

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Eklenenler

LITHIUM ION BATTERY

LITHIUM ION BATTERY

Ayhan GÜZELSESLİ
Ayhan GÜZELSESLİ
Haziran 22, 2023
10 Key Differences Between Traction Batteries and Lithium-ion Batteries. Chemical composition: Traction batteries are lead acid based while...
25 yıllık Forklift ve benzeri makineler tecrübemizi hepsiforklift.com sitemizde değerlendirmek için yola çıktık. Yeni ve ikinci el forkliftleri satış ve kiralama için siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Uzmanlık alanımız Marka, ithalat, makine geliştirme, satış, pazarlama konularında danışmanlık ve forklift ekspertizidir.
Copyright © 2021. Powered by