FORKLİFT

FORKLİFT

Mart 21, 2023
0 Yorumlar

Forklift, ilk kez 20. yüzyılın başlarında kullanılmaya başlandı. İlk tasarımlar, insan gücüne dayalıydı ve malzemeleri asansörlerden indirmek için bir kolu ve bir çift kol üzerine monte edilmiş bir platformdan oluşuyordu.

Ancak, II. Dünya Savaşı sırasında askeri tedarik zincirleri için malzeme taşımak için daha büyük ve güçlü bir cihaza ihtiyaç duyuldu. İlk hidrolik forklift, yük taşımak için hidrolik silindirler ve çatalların birleşimi ile çalıştı.

Daha sonra, 1950’lerde, LPG ve elektrikli forkliftler geliştirildi ve endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Bu yeni teknolojiler, forkliftlerin kaldırma kapasitesini artırdı ve manevra kabiliyetini artırdı.

Şimdi, forkliftler birçok endüstride, depolama ve lojistik sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ve gelişen teknolojinin bir sonucu olarak, forkliftler daha da güvenli ve verimli hale getirilen yeni özelliklerle donatılmaya devam etmektedir.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Eklenenler

LITHIUM ION BATTERY

LITHIUM ION BATTERY

Ayhan GÜZELSESLİ
Ayhan GÜZELSESLİ
Haziran 22, 2023
10 Key Differences Between Traction Batteries and Lithium-ion Batteries. Chemical composition: Traction batteries are lead acid based while...
25 yıllık Forklift ve benzeri makineler tecrübemizi hepsiforklift.com sitemizde değerlendirmek için yola çıktık. Yeni ve ikinci el forkliftleri satış ve kiralama için siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Uzmanlık alanımız Marka, ithalat, makine geliştirme, satış, pazarlama konularında danışmanlık ve forklift ekspertizidir.
Copyright © 2021. Powered by