Lityum İyon Akülerin Etkileri
Lityum İyon Akülerin Etkileri

Lityum İyon Akülerin Etkileri

Ocak 29, 2023
0 Yorumlar

İstifleme sektörü uzun yıllardır akülü makineleri üretse de gelişim akü kısmından ziyade makine üzerinde oluyordu, ancak son 2 yıldır değişim rüzgarları esmeye başladı. Sulu asit yani traksiyoner aküler çok zahmetli ve dikkatli bakım gerektirmelerinin yanında işletmelerde maliyeti yükselten ve birçok sorumluluk getiren zor akülerdi. Sulu asit aküler insan ve çevreye verdiği zararlar çok yüksektir. Uzun şarj saatleri, yedek akü, saf su istasyonları, akü şarj odaları, havalandırma, koku vb. konulardan dolayı işletmelerin operasyonlarını çok fazla zorluyordu Lityum iyon hepsine son verdi denebilir. Yeni teknoloji de aslında yeni sayılmaz geçmişi telefonlar ile başlayan ancak artık araba, iş makinesi, istif makineleri sektörlerinde girerek kendini iyice kanıtlamıştır.

İstifleme sektörüne getirdiği değişiklikler ve katkıları inanılmaz boyutlarda Türkiye Forklift pazarı lityum iyon akü gelişiminden çok fazla etkilenecek 2023 yılında dizel makineler tahtını akülü forkliftlere bırakacaklar. İşletmeler için en güzel gelişme sıfır bakım sıfır atık ayrıca işletme maliyeti düşüklüğü, bomba haber de hem içeride hem dışarıda kullanıma uygun makineler olacaklar lityum iyon akülerde kendi içlerinde ayrılıyorlar en iyi olanlarından biri demir fosfat karışımlı olanlarıdır ve parlama yangın riski yok gibidir, akü öyle bir tasarıma sahip ki üstünde ki BMS dediğimiz aküyü sürekli kontrol eden ve buna uygun makine ile akü arasında ki uyumu sağlayan ek kompenantlarda mevcuttur. Konu çok detaylara sahip ancak bu yazımızda başlangıç bilgileri ile siz değerli danışanlarımıza bir nebze katkı sağlamış olduk.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Eklenenler

25 yıllık Forklift ve benzeri makineler tecrübemizi hepsiforklift.com sitemizde değerlendirmek için yola çıktık. Yeni ve ikinci el forkliftleri satış ve kiralama için siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Uzmanlık alanımız Marka, ithalat, makine geliştirme, satış, pazarlama konularında danışmanlık ve forklift ekspertizidir.
Copyright © 2021. Powered by